Bülten 01

İncefikir “Adana Tarımı İçin Daha Çok İnisiyatif Alacağız”

İncefikir “Adana Tarımı İçin Daha Çok İnisiyatif Alacağız”
589 views
05 Kasım 2017 - 10:50

Seyhan Ziraat Odası 2’nci Başkanı Cahit İncefikir, Adana Ticaret Borsası (ATB) seçimleri öncesi adaylığını açıklayan Ali Can Yamanyılmaz’ı çok sayıda üye ile birlikte desteklediklerini söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı 365 oda ve borsanın seçim sürecine girdiğini belirten İncefikir, ATB seçimlerinin demokratik bir ortamda geçmesi için çalışma yürüttüklerini vurguladı. İncefikir, “Şahsım olarak Adana tarımındaki gelişmelerden dolayı daha çok inisiyatif alarak Adana Ticaret Borsası seçimlerinde gelecek dönemde görev almam gereği inancı oluşmuştur. Bunun için de Ali Can Yamanyılmaz’ı çok sayıda üye üretici ile birlikte destekleme kararı aldık” dedi.

ADANA’NIN  LOKOMOTİFİ OLAN TURUNÇGİLDE ÇALIŞMALAR YÜRÜTECEĞİZ

Adana tarım ekonomisinin Gayri Safi Milli Hâsıla içinde daha fazla yer alması için çalışma yapacak bir ekibin içinde olduğunu söyleyen İncefikir şöyle devam etti:
“Adana tarımını daha doğru yönetmek, tarımın şekillenmesini sağlamak, katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesini projelendirmek bir ekip işi olduğunu düşünüyorum. Bunun için doğru ekipteyim. Her şeyden önemlisi birçok sanayi ürününe hammadde sağlayan, sosyal anlamda istihdam yaratan bölgemizin efsane ürünü olan pamuğun tekrar ekim alanlarını artırılması için çalışma yapacağız. Adana’nın lokomotifi olan turunçgilde çalışmalar yürüteceğiz. Uzun yıllar Seyhan Ziraat Odası’ndaki görevim ve tarım alanlarındaki çalışmalarımla elde etmiş olduğum bilgi ve deneyimimle ATB Başkan adayı Ali Can Yamanyılmaz’ın ekibinde yer alma kararı verdim.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN