Bülten 01

Köprüde Çalışmalar Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Köprüde Çalışmalar Tüm Hızıyla Devam Ediyor
192 views
13 Kasım 2017 - 8:25

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Sertan Duran ve Milliyetçi Hareket Partisi Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz ile birlikte Adana’nın trafik yükünü omuzlayacak olan Devlet Bahçeli Köprüsü şantiye alanını gezerek köprünün yapım aşamaları ile ilgili İl Başkanı Duran ve Milletvekili Yılmaz’ı bilgilendirdi

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından, 24 ayak üzerine bin 800 metre uzunluğunda 39 metre genişliğinde inşa edilen, hükümetin Adana’da şehir plancılığına aykırı olarak yaptığı yatırımların oluşturacağı trafik yükünü omuzlayacak olan Devlet Bahçeli Köprüsü’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Köprünün şantiye alanına Milliyetçi Hareket Partisi Adana İl Başkanı Sertan Duran ve Milliyetçi Hareket Partisi Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz ile birlikte gelen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, köprünün yapım aşamaları ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

“Her Gün 60 Bin Araç Geçecek”

Yapılacak olan köprüden her gün 60 bin araç geçeceğini ifade eden Başkan Hüseyin Sözlü, “Hükümet yatırımı olarak Adana’ya çeşitli projeler yapıldı. Bunlar, Adana Şehir Hastanesi, Bölge Adliye Mahkemesi, adliye binası, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Orman Bölge Müdürlüğü inşa edilecek, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Adana Şehir Stadyumu, Çukurova Üniversitesi ve Kredi Yurtlar Kurumu. Bunların hepsi bu bölgede. Devlet Bahçeli Köprüsü bölgede bu güzergah üzerinde ortaya çıkan trafik yükünü azaltmak, trafik yükünü ortadan kaldırmak için anıt mimari olarak yerini alacak”  dedi.

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -